قابل توجه دانش آموزان خلاق

شرکت‌کنندگان در این رقابت جهانی کافی است سوالی را در شاخه‌های مختلف علم مطرح کنند، فرضیه‌ای را درباره آن ارائه کرده و در نهایت برای تست آن آزمایش‌های علمی انجام دهند. آن طور که در سایت این رقابت عنوان شده کمیسیونی متشکل از برندگان نوبل چند سال گذشته، مسوولیت ارزیابی پروژه‌ها را به عهده دارند. در پایان، اسامی برندگان هر شاخه در 3 رده سنی 13 تا 14، 15 تا 16 و 17 تا 18 سال اعلام می‌شود.

اعطای بورس تحصیلی 50 هزار دلاری، سفر 10 روزه اکتشافی به جزایر گالاپاگوس و حمایت یک مربی به مدت یک سال برای اجرایی کردن پروژه، بخشی از جوایزی است که برای فینالیست‌های این رقابت در نظر گرفته شده است.

در اولین دوره «نمایشگاه علم گوگل» که سال 2011 برگزار شد، بیش از 10 هزار دانش‌آموز از 90 کشور بیشتر از 7500 پروژه را ارائه کردند. پیش‌بینی می‌شود رقابت امسال شرکت‌کنندگان بیشتری داشته باشد.علاقه‌مندان شرکت در این رقابت می‌توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه علم گوگل  شانس خود را بین همسالانشان امتحان کنند.

اگر شما هم خلاق هستید یا خودتان را فردی باهوش می‌دانید تا آخرین لحظه‌های روز یکشنبه 12 فروردین فرصت دارید تا طرحتان را در وب‌سایت گوگل ثبت کنید. شاید شما هم یکی از برندگان خوش‌شانس و خوش‌فکر این رقابت باشید.

 

منبع: روزنامه جام جم

/ 0 نظر / 65 بازدید