در اواخر ماه آوریل گزارشاتی مبنی بر وجود باگ امنیتی بزرگی با عنوان zero-day در اینترنت اکسپلورر منتشر گشت. با آنکه این باگ فقط نسخه‌های ۹، ۱۰ و ۱۱ اینترنت اکسپلورر را تحت تاثیر قرار داده است اما خطراتی که به همراه دارد در کمین تمام ورژن‌هاست و به همین دلیل است که کاربران همیشه باید با انتخاب یک ابزار امنیتی مناسب سیستم و اطلاعات خود را در مقابل چنین باگ هایی که همواره در نرم افزارهای محبوب و پراستفاده نیز یافت می شوند ایمن نمایند. خطرات و آسیب های امنیتی احتمالی این باگ به حدی جدی تلقی شد که سازمان‌های امنیتی آمریکا و بریتانیا نیز درباره این باگ به کاربران خود هشدار دادند.


در هر صورت پس از گذشت حدود دو هفته شرکت مایکروسافت اصلاحیه مربوطه را برای تمامی نسخه های ویندوز حتی ویندوز XP که دیگر تحت حمایت این شرکت نبود ارائه نمود.

شرکت مایکروسافت یک راه حل امنیتی برای بر طرف کردن موقتی این باگ پیشنهاد داده است. شما با این کار به وسیله روشن کردن یک لایه حفاظتی که در نسخه IE 10 معرفی شده مانعی در برابر حملات نرم افزار‌های مخرب ایجاد می‌کنید، که البته اصلاً قابل مقایسه با ابزارهای امنیتی مستقلی که از سوی شرکت های مطرح ارائه می شود نخواهد بود.

روش فعال کردن این لایه حفاظتی به صورت زیر است:

1- در نسخه‌های ۱۰ و ۱۱ اینترنت اکسپلورر بر روی منوی Tools بروید سپس روی گزینه Internet options کلیک کنید.

۲- در پنجره باز شده، نوار تب Advanced را انتخاب کنید.

۳- به پایین صفحه بروید (اسکرول کنید) تا زمانی که قسمت Security را ببینید.

۴- در زیر شاخه‌های این بخش به دنبال Enhanced Protected Mode بگردید و آن را فعال کنید.

۵- از مرورگر خارج شود و دوباره آن را اجرا کنید تا تنظیمات انجام شده اعمال شوند.

قبل از خروج بر روی Apply کلیک کنید.

 

منبع: خبرنامه شرکت ایدکو

نویسنده : علی عسگری ; ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۳
کلمات کلیدی :علم و تکنولوژی